STM32L083CZT6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L083CZT6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 192KB FLASH 48LQFP
Dataark: STM32L083CZT6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2400 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L083CZT6TR
Varenummer STM32L083CZT6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 192KB FLASH 48LQFP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28739 pcs Datablad STM32L083CZT6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.8 V ~ 3.6 V Fart 32MHz
Serie STM32L0 RAM-størrelse 20K x 8
Programhukommelsestype FLASH Programhukommelsesstørrelse 192KB (192K x 8)
tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT Emballage Tape & Reel (TR)
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 40 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse 6K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH Datakonvertere A/D 10x12b, D/A 2x12b