STM32L151RDY6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L151RDY6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 384KB FLASH 64WLCSP
Dataark: STM32L151RDY6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L151RDY6TR
Varenummer STM32L151RDY6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 384KB FLASH 64WLCSP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25837 pcs Datablad STM32L151RDY6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.8 V ~ 3.6 V Fart 32MHz
Serie STM32L1 RAM-størrelse 48K x 8
Programhukommelsestype FLASH Programhukommelsesstørrelse 384KB (384K x 8)
tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 64-UFBGA, WLCSP Oscillator type Internal
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal I / O 51
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
EEPROM-størrelse 12K x 8 Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 384KB (384K x 8) FLASH