STM32L152UCY6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L152UCY6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 256KB FLASH 63WLCSP
Dataark: STM32L152UCY6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L152UCY6TR
Varenummer STM32L152UCY6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 256KB FLASH 63WLCSP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31440 pcs Datablad STM32L152UCY6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.8 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 63-WLCSP
Fart 32MHz Serie STM32L1
RAM-størrelse 32K x 8 Programhukommelsestype FLASH
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 63-UFBGA, WLCSP
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 51 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse 8K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 256KB (256K x 8) FLASH 63-WLCSP Datakonvertere A/D 21x12b; D/A 2x12b