STPS20S100CR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STPS20S100CR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STPS20S100CR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V I2PAK
Dataark: STPS20S100CR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for STPS20S100CR
Varenummer STPS20S100CR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V I2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 91113 pcs Datablad STPS20S100CR.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 850mV @ 10A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 100V
Leverandør Device Package I2PAK Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA Andre navne 497-12299
Driftstemperatur - Junction 175°C (Max) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Schottky Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 10A Through Hole TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 3.5µA @ 100V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 10A