STPS30M60SG-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STPS30M60SG-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STPS30M60SG-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 60V 30A D2PAK
Dataark: STPS30M60SG-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for STPS30M60SG-TR
Varenummer STPS30M60SG-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 60V 30A D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24874 pcs Datablad STPS30M60SG-TR.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 590mV @ 30A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 60V
Leverandør Device Package D²PAK Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Andre navne 497-12322-6
Driftstemperatur - Junction 150°C (Max) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 60V 30A Surface Mount D²PAK
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 165µA @ 60V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 30A