STPS3L40SY
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STPS3L40SY Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STPS3L40SY
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMC
Dataark: STPS3L40SY.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STPS3L40SY
Varenummer STPS3L40SY Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 116834 pcs Datablad STPS3L40SY.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 500mV @ 3A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 40V
Leverandør Device Package SMC Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Q Automotive Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde DO-214AB, SMC Andre navne 497-12868-1
Driftstemperatur - Junction -40°C ~ 150°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 40V 3A Surface Mount SMC
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 100µA @ 40V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 3A