STW54NM65ND
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STW54NM65ND Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STW54NM65ND
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 650V 59A TO-247
Dataark: STW54NM65ND.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for STW54NM65ND
Varenummer STW54NM65ND Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET N-CH 650V 59A TO-247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5790 pcs Datablad STW54NM65ND.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 250µA Vgs (Max) ±25V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-247-3
Serie FDmesh™ II Rds On (Max) @ Id, Vgs 65 mOhm @ 24.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 350W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Andre navne 497-12370
Driftstemperatur 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 6200pF @ 50V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 188nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 650V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 650V 49A (Tc) 350W (Tc) Through Hole TO-247-3 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 49A (Tc)