T1635H-600IRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
T1635H-600IRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: T1635H-600IRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB
Dataark: T1635H-600IRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for T1635H-600IRG
Varenummer T1635H-600IRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 81913 pcs Datablad T1635H-600IRG.pdf
Spænding - Off State 600V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Alternistor - Snubberless Leverandør Device Package TO-220AB
Serie Snubberless™ Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse TRIAC Alternistor - Snubberless 600V 16A Through Hole TO-220AB
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 16A Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 170A, 160A
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 35mA Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 35mA