UPSD3233BV-24U6
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STMicroelectronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPSD3233BV-24U6
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 8BIT 160KB FLASH 80TQFP
Dataark: UPSD3233BV-24U6.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
714 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPSD3233BV-24U6
Varenummer UPSD3233BV-24U6 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 8BIT 160KB FLASH 80TQFP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10229 pcs Datablad UPSD3233BV-24U6.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 3 V ~ 3.6 V Fart 24MHz
Serie µPSD RAM-størrelse 8K x 8
Programhukommelsestype FLASH Programhukommelsesstørrelse 160KB (160K x 8)
tilbehør LVR, POR, PWM, WDT Emballage Tray
Pakke / tilfælde 80-LQFP Andre navne 497-2370
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 46 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse -
Detaljeret beskrivelse 8032 µPSD Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 160KB (160K x 8) FLASH Datakonvertere A/D 4x8b