VN7140AJ-E
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STMicroelectronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VN7140AJ-E
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC DVR HIGH-SIDE 1CH POWERSSO-16
Dataark: VN7140AJ-E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for VN7140AJ-E
Varenummer VN7140AJ-E Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC DVR HIGH-SIDE 1CH POWERSSO-16 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 135927 pcs Datablad VN7140AJ-E.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) Not Required Spænding - Belastning 4 V ~ 28 V
Switch Type General Purpose Leverandør Device Package PowerSSO-16
Serie VIPower™ Rds On (Typ) 140 mOhm
Forhold - Indgang: Output 1:1 Emballage Tube
Pakke / tilfælde 16-PowerLFSOP (0.154", 3.90mm Width) Output Type N-Channel
Output Configuration High Side Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Antal udgange 1 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant grænseflade On/Off
Input Type Non-Inverting Funktioner Auto Restart, Status Flag
Fejlbeskyttelse Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, UVLO Nuværende - Output (Max) 8A