VNB14N04-E
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
VNB14N04-E Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VNB14N04-E
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET OMNI N-CH 42V 14A D2PAK
Dataark: VNB14N04-E.pdf
  • Besked
Specifikationer for VNB14N04-E
Varenummer VNB14N04-E Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET OMNI N-CH 42V 14A D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3477 pcs Datablad VNB14N04-E.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) Not Required Spænding - Belastning 35V (Max)
Switch Type General Purpose Leverandør Device Package D2PAK
Serie OMNIFET™, VIPower™ Rds On (Typ) 70 mOhm (Max)
Forhold - Indgang: Output 1:1 Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Output Type N-Channel
Output Configuration Low Side Driftstemperatur -
Antal udgange 1 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant grænseflade On/Off
Input Type Non-Inverting Funktioner Status Flag
Fejlbeskyttelse Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage Nuværende - Output (Max) 10A