1N6140AUS
SemtechSemtech
Semtech
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 1N6140AUS
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse TVS DIODE 6.2V 12.1V
Dataark: 1N6140AUS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for 1N6140AUS
Varenummer 1N6140AUS Fabrikant Semtech
Beskrivelse TVS DIODE 6.2V 12.1V Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 6355 pcs Datablad 1N6140AUS.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 6.2V (Max) Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 12.1V
Spænding - Opdeling (Min) 7.79V Type Zener
Leverandør Device Package - Serie -
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde SQ-MELF
Andre navne 1N6140AUSS Driftstemperatur -
Monteringstype Surface Mount Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 124A
Kapacitans @ Frekvens - Tovejskanaler 1
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
1N6141
1N6141
producenter: Semtech
Beskrivelse: TVS DIODE 6.9V 14V AXIAL
På lager: 6793 pcs
Hent: 1N6141.pdf
RFQ
1N6139US
1N6139US
producenter: Semtech
Beskrivelse: TVS DIODE 5.7V 11.8V
På lager: 5488 pcs
Hent: 1N6139US.pdf
RFQ
1N6140A
1N6140A
producenter: Microsemi
Beskrivelse: TVS DIODE 6.2V 12.1V C AXIAL
Hent: 1N6140A.pdf
producenter: Microsemi
Beskrivelse: TVS DIODE
Hent: 1N6140.pdf
Beskrivelse: TVS DIODE 6.2V 12.7V AXIAL
Beskrivelse: TVS DIODE 6.2V 12.1V AXIAL