RCLAMP2402B.TCT
Semtech CorporationSemtech Corporation
RCLAMP2402B.TCT Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RCLAMP2402B.TCT
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse TVS DIODE 24VWM 55VC
Dataark: RCLAMP2402B.TCT.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RCLAMP2402B.TCT
Varenummer RCLAMP2402B.TCT Fabrikant Semtech Corporation
Beskrivelse TVS DIODE 24VWM 55VC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 245747 pcs Datablad RCLAMP2402B.TCT.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 2 Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 26.7V
Spænding - Breakover 1 Spænding - Opdeling (Min) 24V (Max)
Spænding - Opdeling SC-75 (SOT523) Type Zener
Serie RailClamp® RoHS Status Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Lavfrekvens HDMI Power Line Protection 200W
Power - Peak Pulse 4A (8/20µs) Polarisering SOT-523
Andre navne RCLAMP2402B.TCTTR Driftstemperatur -55°C ~ 125°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer RCLAMP2402B.TCT Beskrivelse TVS DIODE 24VWM 55VC
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 55V Kapacitans @ Frekvens 0.6pF @ 1MHz