SC1453ISK3.3TRT
SemtechSemtech
SC1453ISK3.3TRT Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SC1453ISK3.3TRT
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Dataark: SC1453ISK3.3TRT.pdf
  • Besked
Specifikationer for SC1453ISK3.3TRT
Varenummer SC1453ISK3.3TRT Fabrikant Semtech
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3882 pcs Datablad SC1453ISK3.3TRT.pdf
Spændingsfald (Max) 0.23V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 61dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne SC1453ISK3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 150mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 160µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 130µA Nuværende - Output 150mA
Kontrolfunktioner Enable
Relaterede produkter
SC1476ITSTRT
SC1476ITSTRT
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC CTLR PWM IMVP-IV 2PH 38TSSOP
På lager: 22930 pcs
Hent:
RFQ
SC14401CQ
SC14401CQ
producenter: N/A
Beskrivelse: IC GEODE IA-ON-A-CHIP INT PROC
På lager: 4456 pcs
Hent:
RFQ
SC1453ISK1.5TRT
SC1453ISK1.5TRT
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT23-5
Hent: SC1453ISK1.5TRT.pdf
SC1458AWLTRT
SC1458AWLTRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V/2.5V 6MLPD
Hent: SC1458AWLTRT.pdf
SC1474TSTRT
SC1474TSTRT
Beskrivelse: IC CTLR PWM IMVP 2PH 38TSSOP
Hent: SC1474TSTRT.pdf
Beskrivelse: IC REG CTRLR BUCK 28TSSOP
Hent: SC1485ITSTRT.pdf
SC1453ISK2.5TRT
SC1453ISK2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
Hent: SC1453ISK2.5TRT.pdf
SC1453ISK18TRT
SC1453ISK18TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Hent: SC1453ISK18TRT.pdf
SC1462ISKTRT
SC1462ISKTRT
Beskrivelse: IC REG SWITCHD CAP 2VIN SOT23
Hent: SC1462ISKTRT.pdf
SC1405DITSTRT
SC1405DITSTRT
Beskrivelse: IC DRIVER MOSF SYNC DUAL TSSOP14
Hent: SC1405DITSTRT.pdf
SC14420CQ/NOPB
SC14420CQ/NOPB
producenter: N/A
SC1458BWLTRT
SC1458BWLTRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.85V/2.85V 6MLPD