SC1541CM-3.3TRT
SemtechSemtech
SC1541CM-3.3TRT Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SC1541CM-3.3TRT
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 1A TO263-5
Dataark: SC1541CM-3.3TRT.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1600 pcs
  • Besked
Specifikationer for SC1541CM-3.3TRT
Varenummer SC1541CM-3.3TRT Fabrikant Semtech
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 1A TO263-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 123815 pcs Datablad SC1541CM-3.3TRT.pdf
Spændingsfald (Max) 1.3V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package TO-263-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur 0°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1A TO-263-5
Strøm - Forsyning (Max) 10mA Nuværende - Quiescent (Iq) 10µA
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner Enable
Relaterede produkter
SC15101KT
SC15101KT
producenter: AMP Connectors / TE Connectivity
Beskrivelse: FIXED IND 100UH 185MA 4.5 OHM TH
På lager: 45542 pcs
Hent: SC15101KT.pdf
RFQ
SC1548CSKTRT
SC1548CSKTRT
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC LNR REG CTRLR 1OUT SOT23-5
På lager: 140410 pcs
Hent: SC1548CSKTRT.pdf
RFQ
SC1545CS-1.8TRT
SC1545CS-1.8TRT
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC
Hent:
Beskrivelse: FIXED IND 39UH 244MA 2.6 OHM TH
Hent: SC15390KT.pdf
SC150U051515R24NONROHS
SC150U051515R24NONROHS
producenter: TDK-Lambda Americas Inc.
Beskrivelse: AC/DC CONVERTER 5V 2X15V 24V 90W
På lager: 246 pcs
Hent: SC150U051515R24NONROHS.pdf
SC1548CSK1.5TRT
SC1548CSK1.5TRT
Hent: SC1548CSK1.5TRT.pdf
SC153R3KT
SC153R3KT
Beskrivelse: FIXED IND 3.3UH 340MA 2 OHM
Hent: SC153R3KT.pdf
SC150U051515R
SC150U051515R
Beskrivelse: AC/DC CONVERTER 5V 2X15V 90W
På lager: 245 pcs
Hent: SC150U051515R.pdf
SC1541CS-3.3TRT
SC1541CS-3.3TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 1A 8SO
Hent: SC1541CS-3.3TRT.pdf
SC154R7KT
SC154R7KT
Beskrivelse: FIXED IND 4.7UH 300MA 2.6 OHM TH
Hent: SC154R7KT.pdf
Beskrivelse: FIXED IND 47UH 235MA 2.75 OHM TH
SC150U0512NONROHS
SC150U0512NONROHS
Beskrivelse: AC/DC CONVERTER 5V 12V 90W