SC1563ISK2.5TRT
SemtechSemtech
SC1563ISK2.5TRT Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SC1563ISK2.5TRT
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 500MA SOT23-5
Dataark: SC1563ISK2.5TRT.pdf
  • Besked
Specifikationer for SC1563ISK2.5TRT
Varenummer SC1563ISK2.5TRT Fabrikant Semtech
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 500MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6854 pcs Datablad SC1563ISK2.5TRT.pdf
Spændingsfald (Max) 0.7V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne SC1563ISK2.5TR Driftstemperatur -40°C ~ 150°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 500mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 150µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 2µA Nuværende - Output 500mA
Kontrolfunktioner Enable
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
SC1565I5M1.8TRT
SC1565I5M1.8TRT
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A TO263-5
På lager: 47402 pcs
Hent: SC1565I5M1.8TRT.pdf
RFQ
SC1563ISK1.8TRT
SC1563ISK1.8TRT
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 500MA SOT23-5
På lager: 3919 pcs
Hent: SC1563ISK1.8TRT.pdf
RFQ
SC1565I5M2.5TRT
SC1565I5M2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263-5
Hent: SC1565I5M2.5TRT.pdf
SC1548CSK1.5TRT
SC1548CSK1.5TRT
Beskrivelse: IC LNR REG CTRLR 1OUT SOT23-5
Hent: SC1548CSK1.5TRT.pdf
SC1565IM-2.5TRT
SC1565IM-2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263
Hent: SC1565IM-2.5TRT.pdf
SC1565IM-1.8TRT
SC1565IM-1.8TRT
Beskrivelse: IC REGULATOR TO-263
Hent: SC1565IM-1.8TRT.pdf
SC154R7KT
SC154R7KT
producenter: AMP Connectors / TE Connectivity
Beskrivelse: FIXED IND 4.7UH 300MA 2.6 OHM TH
Hent: SC154R7KT.pdf
SC15470KT
SC15470KT
Beskrivelse: FIXED IND 47UH 235MA 2.75 OHM TH
Hent: SC15470KT.pdf
SC1548CSKTRT
SC1548CSKTRT
Hent: SC1548CSKTRT.pdf
SC1563ISK3.3TRT
SC1563ISK3.3TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT23-5
Hent: SC1563ISK3.3TRT.pdf
SC1545CS-1.8TRT
SC1545CS-1.8TRT
Beskrivelse: IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC
Hent:
SC1563ISK3.0TRT
SC1563ISK3.0TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3V 500MA SOT23-5