SC1566IT-1.8T
Produkt oversigt
Varenummer: SC1566IT-1.8T
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-3
Dataark: SC1566IT-1.8T.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SC1566IT-1.8T
Varenummer SC1566IT-1.8T Fabrikant Semtech
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38075 pcs Datablad SC1566IT-1.8T.pdf
Spændingsfald (Max) 0.6V @ 3A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package TO-220-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 3A TO-220-3
Strøm - Forsyning (Max) 1.75mA Nuværende - Quiescent (Iq) 35µA
Nuværende - Output 3A Kontrolfunktioner -
Relaterede produkter
SC1592IMTRT
SC1592IMTRT
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LINEAR POS ADJ 3A 7DDPAK
På lager: 43460 pcs
Hent: SC1592IMTRT.pdf
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO220-5
På lager: 31491 pcs
Hent: SC1566I5T-2.5T.pdf
RFQ
SC1566I5M2.5TRT
SC1566I5M2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO263-5
Hent: SC1566I5M2.5TRT.pdf
SC15820KT
SC15820KT
producenter: AMP Connectors / TE Connectivity
Beskrivelse: FIXED IND 82UH 200MA 3.9 OHM
Hent: SC15820KT.pdf
SC1566I5M1.8TRT
SC1566I5M1.8TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO263-5
Hent: SC1566I5M1.8TRT.pdf
SC1566IM-2.5TRT
SC1566IM-2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO263
Hent: SC1566IM-2.5TRT.pdf
SC1592ISTRT
SC1592ISTRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR POS ADJ 3A 8SOIC
Hent: SC1592ISTRT.pdf
SC1566I5T-1.8T
SC1566I5T-1.8T
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-5
Hent: SC1566I5T-1.8T.pdf
SC1566IM-1.8TRT
SC1566IM-1.8TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO263
Hent: SC1566IM-1.8TRT.pdf
SC1566IT-2.5T
SC1566IT-2.5T
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO220-3
Hent: SC1566IT-2.5T.pdf
SC1592MSTRT
SC1592MSTRT
Hent: SC1592MSTRT.pdf
SC15E
SC15E
producenter: Swanstrom Tools
Beskrivelse: CUTTER SHEARS TPRD SHEAR 5.67"