PQ018EZ5MZZH
Produkt oversigt
Varenummer: PQ018EZ5MZZH
Producent / Mærke: Sharp Microelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 500MA SC63
Dataark: PQ018EZ5MZZH.pdf
  • Besked
Specifikationer for PQ018EZ5MZZH
Varenummer PQ018EZ5MZZH Fabrikant Sharp Microelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 500MA SC63 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6946 pcs Datablad PQ018EZ5MZZH.pdf
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package SC-63 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab) PSRR 60dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 425-2234-5 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 500mA SC-63 Nuværende - Quiescent (Iq) 2mA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner Enable