PQ035ZN1HZZH
Produkt oversigt
Varenummer: PQ035ZN1HZZH
Producent / Mærke: Sharp Microelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A SC63
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for PQ035ZN1HZZH
Varenummer PQ035ZN1HZZH Fabrikant Sharp Microelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A SC63 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3320 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 0.8V
Spænding - Udgang (Max) 3.5V Spænding - Indgang (Max) -
Leverandør Device Package SC-63 Serie -
Beskyttelsesfunktioner - Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab) PSRR -
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Driftstemperatur - Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 0.8 V ~ 3.5 V 1.5A SC-63
Nuværende - Output 1.5A Kontrolfunktioner -