PQ12RD08J00H
Sharp MicroelectronicsSharp Microelectronics
PQ12RD08J00H Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PQ12RD08J00H
Producent / Mærke: Sharp Microelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 12V 800MA TO220-4
Dataark: PQ12RD08J00H.pdf
  • Besked
Specifikationer for PQ12RD08J00H
Varenummer PQ12RD08J00H Fabrikant Sharp Microelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 12V 800MA TO220-4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6339 pcs Datablad PQ12RD08J00H.pdf
Spændingsfald (Max) 0.5V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 20V
Leverandør Device Package TO-220-4 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-4 PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 425-2285-5 Driftstemperatur -20°C ~ 80°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 800mA TO-220-4 Nuværende - Quiescent (Iq) 10mA
Nuværende - Output 800mA Kontrolfunktioner Enable