PQ1R47J0000H
Sharp MicroelectronicsSharp Microelectronics
PQ1R47J0000H Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PQ1R47J0000H
Producent / Mærke: Sharp Microelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LIN 4.7V 150MA SOT23L-6
Dataark: PQ1R47J0000H.pdf
  • Besked
Specifikationer for PQ1R47J0000H
Varenummer PQ1R47J0000H Fabrikant Sharp Microelectronics
Beskrivelse IC REG LIN 4.7V 150MA SOT23L-6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3230 pcs Datablad PQ1R47J0000H.pdf
Spændingsfald (Max) 0.4V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 4.7V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package SOT-23L-6 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SOT-23L-6 PSRR 55dB (400Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 425-2320-2 Driftstemperatur -30°C ~ 80°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.7V 150mA SOT-23L-6
Nuværende - Quiescent (Iq) 350µA Nuværende - Output 150mA
Kontrolfunktioner Enable
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
PQ1R33
PQ1R33
producenter: Sharp Microelectronics
Beskrivelse: IC REG LIN 3.3V 150MA SOT23L-6
På lager: 4130 pcs
Hent: PQ1R33.pdf
RFQ
PQ1R47
PQ1R47
Beskrivelse: IC REG LIN 4.7V 150MA SOT23L-6