JBXPC2G19FSSDSR
Souriau Connection TechnologySouriau Connection Technology
Souriau Connection Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: JBXPC2G19FSSDSR
Producent / Mærke: Souriau Connection Technology
Produkt beskrivelse CONN RCPT FMALE 19POS SOLDER CUP
Dataark: JBXPC2G19FSSDSR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
25 pcs
  • Besked
Specifikationer for JBXPC2G19FSSDSR
Varenummer JBXPC2G19FSSDSR Fabrikant Souriau Connection Technology
Beskrivelse CONN RCPT FMALE 19POS SOLDER CUP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1525 pcs Datablad JBXPC2G19FSSDSR.pdf
Spændingsbedømmelse 660V Afslutning Solder Cup
Afskærmning Shielded Shell Størrelse, MIL -
Shell Størrelse - Indsæt 2 Shell Materiale Brass
Shell Finish Chrome over Nickel Serie JBX
Emballage Bulk Orientering G
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal positioner 19
Monteringstype Free Hanging (In-Line) Monteringsfunktion -
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Indsæt materiale Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP40 Funktioner Backshell
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold
Nuværende vurdering 5A Kontaktmateriale -
Kontakt Afslut tykkelse - Parring 19.7µin (0.50µm) Kontakt Afslut - Parring Gold
Tilslutningstype Receptacle, Female Sockets Farve Silver
Kabelåbning - Backshell Materiale, Plating Brass, Chrome over Nickel
Applikationer Industrial, Instrumentation, Medical, Telecommunications
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
JBXPC2G18MCSDSMR
JBXPC2G18MCSDSMR
producenter: Souriau Connection Technology
Beskrivelse: CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP
På lager: 1777 pcs
Hent: JBXPC2G18MCSDSMR.pdf
RFQ
JBXPC2G19MWSDSMR
JBXPC2G19MWSDSMR
Beskrivelse: CONN RCPT MALE 19POS SOLDER CUP