ASR1JA360R
Produkt oversigt
Varenummer: ASR1JA360R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 360 OHM 1W 5% AXIAL
Dataark: 1.ASR1JA360R.pdf2.ASR1JA360R.pdf
  • Besked
Specifikationer for ASR1JA360R
Varenummer ASR1JA360R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 360 OHM 1W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 529759 pcs Datablad 1.ASR1JA360R.pdf2.ASR1JA360R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -1800ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)
Serie ASR Modstand 360 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Detaljeret beskrivelse 360 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film