CB10JB5R00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CB10JB5R00 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CB10JB5R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 5 OHM 10W 5% CERAMIC WW
Dataark: 1.CB10JB5R00.pdf2.CB10JB5R00.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CB10JB5R00
Varenummer CB10JB5R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 5 OHM 10W 5% CERAMIC WW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 619346 pcs Datablad 1.CB10JB5R00.pdf2.CB10JB5R00.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.374" Square x 1.890" L (9.50mm x 48.00mm)
Serie CB Modstand 5 Ohms
Power (Watts) 10W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne CB 10 5 5% B
CB1055%B
CB1055%B-ND
CB105JB
CB105JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 275°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 5 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound