CB2JB1R00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CB2JB1R00 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CB2JB1R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 1 OHM 2W 5% CERAMIC WW
Dataark: 1.CB2JB1R00.pdf2.CB2JB1R00.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CB2JB1R00
Varenummer CB2JB1R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 1 OHM 2W 5% CERAMIC WW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1117933 pcs Datablad 1.CB2JB1R00.pdf2.CB2JB1R00.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.252" Square x 0.709" L (6.40mm x 18.00mm)
Serie CB Modstand 1 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne CB 2 1 5% B
CB215%B
CB215%B-ND
CB21JB
CB21JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 275°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 1 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound