CB5JB4R00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CB5JB4R00 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CB5JB4R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 4 OHM 5W 5% CERAMIC WW
Dataark: 1.CB5JB4R00.pdf2.CB5JB4R00.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CB5JB4R00
Varenummer CB5JB4R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 4 OHM 5W 5% CERAMIC WW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1254158 pcs Datablad 1.CB5JB4R00.pdf2.CB5JB4R00.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.374" Square x 0.866" L (9.50mm x 22.00mm)
Serie CB Modstand 4 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne CB 5 4 5% B
CB545%B
CB545%B-ND
CB54JB
CB54JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 275°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 4 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound