CB7JB3R00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CB7JB3R00 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CB7JB3R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 3 OHM 7W 5% CERAMIC WW
Dataark: 1.CB7JB3R00.pdf2.CB7JB3R00.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CB7JB3R00
Varenummer CB7JB3R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 3 OHM 7W 5% CERAMIC WW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 606463 pcs Datablad 1.CB7JB3R00.pdf2.CB7JB3R00.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.374" Square x 1.378" L (9.50mm x 35.00mm)
Serie CB Modstand 3 Ohms
Power (Watts) 7W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne CB 7 3 5% B
CB735%B
CB735%B-ND
CB73JB
CB73JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 275°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 3 Ohms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound