CFF12JT150R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CFF12JT150R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL
Dataark: 1.CFF12JT150R.pdf2.CFF12JT150R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CFF12JT150R
Varenummer CFF12JT150R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5964290 pcs Datablad 1.CFF12JT150R.pdf2.CFF12JT150R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -400ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Serie CFF Modstand 150 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 150 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Carbon Film Sammensætning Carbon Film