CFM1JT240K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CFM1JT240K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 240K OHM 1W 5% AXIAL
Dataark: 1.CFM1JT240K.pdf2.CFM1JT240K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for CFM1JT240K
Varenummer CFM1JT240K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 240K OHM 1W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5586970 pcs Datablad 1.CFM1JT240K.pdf2.CFM1JT240K.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -850ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Serie CFM Modstand 240 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 240 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film Sammensætning Carbon Film