CSM0603FT10L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSM0603FT10L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSM0603FT10L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.01 OHM 1% 1/3W 0603
Dataark: 1.CSM0603FT10L0.pdf2.CSM0603FT10L0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSM0603FT10L0
Varenummer CSM0603FT10L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.01 OHM 1% 1/3W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 594580 pcs Datablad 1.CSM0603FT10L0.pdf2.CSM0603FT10L0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie CSM Modstand 10 mOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne CSM0603FT10L0TR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.016" (0.40mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 10 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Current Sense Metal Foil