CSNL1206FT24L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSNL1206FT24L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.024 OHM 1% 1W 1206
Dataark: CSNL1206FT24L0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSNL1206FT24L0
Varenummer CSNL1206FT24L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.024 OHM 1% 1W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 436909 pcs Datablad CSNL1206FT24L0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie CSNL Modstand 24 mOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 170°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.035" (0.90mm)
Funktioner Current Sense, Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 24 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil Sammensætning Metal Foil