CSNL2010FT10L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSNL2010FT10L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSNL2010FT10L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.01 OHM 1% 1.5W 2010
Dataark: 1.CSNL2010FT10L0.pdf2.CSNL2010FT10L0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSNL2010FT10L0
Varenummer CSNL2010FT10L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.01 OHM 1% 1.5W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 131121 pcs Datablad 1.CSNL2010FT10L0.pdf2.CSNL2010FT10L0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Serie CSNL Modstand 10 mOhms
Power (Watts) 1.5W Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne CSNL2010FT10L0DKR
Driftstemperatur -55°C ~ 170°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.041" (1.04mm) Funktioner Current Sense, Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 10 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil