CSNL2512FT2L50
Produkt oversigt
Varenummer: CSNL2512FT2L50
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.0025 OHM 1% 2W 2512
Dataark: CSNL2512FT2L50.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSNL2512FT2L50
Varenummer CSNL2512FT2L50 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.0025 OHM 1% 2W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 522556 pcs Datablad CSNL2512FT2L50.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Serie CSNL Modstand 2.5 mOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 170°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.057" (1.45mm)
Funktioner Current Sense, Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2.5 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil Sammensætning Metal Foil