CSR0402FKR200
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSR0402FKR200 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR0402FKR200
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.2 OHM 1% 1/8W 0402
Dataark: 1.CSR0402FKR200.pdf2.CSR0402FKR200.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSR0402FKR200
Varenummer CSR0402FKR200 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.2 OHM 1% 1/8W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1551399 pcs Datablad 1.CSR0402FKR200.pdf2.CSR0402FKR200.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie CSR Modstand 200 mOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Andre navne CSR0402FKR200TR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.017" (0.43mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 200 mOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Current Sense Thick Film