CSR0402FTR100
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSR0402FTR100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR0402FTR100
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.1 OHM 1% 1/8W 0402
Dataark: 1.CSR0402FTR100.pdf2.CSR0402FTR100.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSR0402FTR100
Varenummer CSR0402FTR100 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.1 OHM 1% 1/8W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1501082 pcs Datablad 1.CSR0402FTR100.pdf2.CSR0402FTR100.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie CSR Modstand 100 mOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Andre navne CSR 1/8S 0.1 1% R