CSR0402FTR470
Produkt oversigt
Varenummer: CSR0402FTR470
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.47 OHM 1% 1/8W 0402
Dataark: CSR0402FTR470.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSR0402FTR470
Varenummer CSR0402FTR470 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.47 OHM 1% 1/8W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1666504 pcs Datablad CSR0402FTR470.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie CSR Modstand 470 mOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.017" (0.43mm)
Funktioner Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 470 mOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Current Sense Thick Film Sammensætning Thick Film