CSR0603FKR100
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSR0603FKR100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR0603FKR100
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.1 OHM 1% 1/8W 0603
Dataark: 1.CSR0603FKR100.pdf2.CSR0603FKR100.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSR0603FKR100
Varenummer CSR0603FKR100 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.1 OHM 1% 1/8W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1302872 pcs Datablad 1.CSR0603FKR100.pdf2.CSR0603FKR100.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±300ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie CSR Modstand 100 mOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne CSR 1/8 0.1 1% I
CSR0603FKR100TR
CSR1/80.1FITR
CSR1/80.1FITR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.022" (0.55mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 mOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Current Sense Thick Film