CSR0805FT60L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSR0805FT60L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR0805FT60L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.06 OHM 1% 1/4W 0805
Dataark: 1.CSR0805FT60L0.pdf2.CSR0805FT60L0.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSR0805FT60L0
Varenummer CSR0805FT60L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.06 OHM 1% 1/4W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1078307 pcs Datablad 1.CSR0805FT60L0.pdf2.CSR0805FT60L0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie CSR Modstand 60 mOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne CSR 1/4 0.06 1% R