CSR0805JTR100
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSR0805JTR100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR0805JTR100
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.1 OHM 5% 1/4W 0805
Dataark: 1.CSR0805JTR100.pdf2.CSR0805JTR100.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSR0805JTR100
Varenummer CSR0805JTR100 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.1 OHM 5% 1/4W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 322133 pcs Datablad 1.CSR0805JTR100.pdf2.CSR0805JTR100.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie CSR Modstand 100 mOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne CSR0805JTR100CT
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 mOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Current Sense Thick Film