CSR0805JTR680
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSR0805JTR680 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR0805JTR680
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.68 OHM 5% 1/4W 0805
Dataark: 1.CSR0805JTR680.pdf2.CSR0805JTR680.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSR0805JTR680
Varenummer CSR0805JTR680 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.68 OHM 5% 1/4W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5596571 pcs Datablad 1.CSR0805JTR680.pdf2.CSR0805JTR680.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie CSR Modstand 680 mOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 680 mOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Current Sense Thick Film Sammensætning Thick Film