CSR1206FKR300
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSR1206FKR300 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR1206FKR300
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.3 OHM 1% 1/2W 1206
Dataark: 1.CSR1206FKR300.pdf2.CSR1206FKR300.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSR1206FKR300
Varenummer CSR1206FKR300 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.3 OHM 1% 1/2W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 197147 pcs Datablad 1.CSR1206FKR300.pdf2.CSR1206FKR300.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Serie CSR Modstand 300 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Cut Tape (CT)