CSR1206FTR510
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR1206FTR510
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.51 OHM 1% 1/2W 1206
Dataark: CSR1206FTR510.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSR1206FTR510
Varenummer CSR1206FTR510 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.51 OHM 1% 1/2W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1944798 pcs Datablad CSR1206FTR510.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Serie CSR Modstand 510 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 510 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film Sammensætning Thick Film