CSR1210FTR990
Produkt oversigt
Varenummer: CSR1210FTR990
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.99 OHM 1% 1/2W 1210
Dataark: CSR1210FTR990.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSR1210FTR990
Varenummer CSR1210FTR990 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.99 OHM 1% 1/2W 1210 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1003504 pcs Datablad CSR1210FTR990.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 1210 Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Serie CSR Modstand 990 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1210 (3125 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 990 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3125 Metric) Current Sense Thick Film Sammensætning Thick Film