CSR2512FG50L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSR2512FG50L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSR2512FG50L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.05 OHM 1% 2W 2512
Dataark: 1.CSR2512FG50L0.pdf2.CSR2512FG50L0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSR2512FG50L0
Varenummer CSR2512FG50L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.05 OHM 1% 2W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 541843 pcs Datablad 1.CSR2512FG50L0.pdf2.CSR2512FG50L0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Serie CSR Modstand 50 mOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Andre navne CSR20.05FGTR
CSR20.05FGTR-ND
CSR2512FG50L0TR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 50 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Thick Film