CSRF0603JT10L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSRF0603JT10L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSRF0603JT10L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.01 OHM 5% 1/4W 0603
Dataark: CSRF0603JT10L0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSRF0603JT10L0
Varenummer CSRF0603JT10L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.01 OHM 5% 1/4W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 771560 pcs Datablad CSRF0603JT10L0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±75ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie CSRF Modstand 10 mOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 170°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 10 mOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil Sammensætning Metal Foil