CSRF0805JT13L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSRF0805JT13L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSRF0805JT13L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.013 OHM 5% 1/2W 0805
Dataark: CSRF0805JT13L0.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSRF0805JT13L0
Varenummer CSRF0805JT13L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.013 OHM 5% 1/2W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 927905 pcs Datablad CSRF0805JT13L0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Serie CSRF Modstand 13 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 170°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.033" (0.85mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 13 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil Sammensætning Metal Foil