CSRN2010JT47L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSRN2010JT47L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSRN2010JT47L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.047 OHM 5% 1W 2010
Dataark: 1.CSRN2010JT47L0.pdf2.CSRN2010JT47L0.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSRN2010JT47L0
Varenummer CSRN2010JT47L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.047 OHM 5% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 712486 pcs Datablad 1.CSRN2010JT47L0.pdf2.CSRN2010JT47L0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±250ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Serie CSRN Modstand 47 mOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.75mm)
Funktioner Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 47 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense Thick Film Sammensætning Thick Film