FCR1206NT5K10
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FCR1206NT5K10
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 5.1K OHM 30% 1/4W 1206
Dataark: 1.FCR1206NT5K10.pdf2.FCR1206NT5K10.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FCR1206NT5K10
Varenummer FCR1206NT5K10 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 5.1K OHM 30% 1/4W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2807781 pcs Datablad 1.FCR1206NT5K10.pdf2.FCR1206NT5K10.pdf
Tolerance ±30% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie FCR Modstand 5.1 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 5.1 kOhms ±30% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film