HCS1206FTL300
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HCS1206FTL300 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HCS1206FTL300
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 300 UOHM 1% 2W 1206
Dataark: 1.HCS1206FTL300.pdf2.HCS1206FTL300.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HCS1206FTL300
Varenummer HCS1206FTL300 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 300 UOHM 1% 2W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 326022 pcs Datablad 1.HCS1206FTL300.pdf2.HCS1206FTL300.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±300ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Serie HCS Modstand 300 µOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne HCS1206FTL300TR
Driftstemperatur -55°C ~ 170°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.053" (1.35mm) Funktioner Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 300 µOhms ±1% 2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil