HDM14JT82K0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HDM14JT82K0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HDM14JT82K0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 82K OHM 1/4W 5% AXIAL
Dataark: 1.HDM14JT82K0.pdf2.HDM14JT82K0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HDM14JT82K0
Varenummer HDM14JT82K0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 82K OHM 1/4W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6388829 pcs Datablad 1.HDM14JT82K0.pdf2.HDM14JT82K0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -500/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
Serie HDM Modstand 82 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 82 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Carbon Film Sammensætning Carbon Film